Forum Finlandia

Finlandia - rozmowy => Swobodne rozmowy z fińskim podtekstem => Wątek zaczęty przez: busia87 on 2011 Sierpień 15, 12:16:04Tytuł: Co polecacie na prezent?
Wiadomość wysłana przez: busia87 on 2011 Sierpień 15, 12:16:04
Witam,
od niedawna mieszkam z mężem w Finlandii i niedługo zamierzam odwiedzić rodzinę w Polsce. Zastanawiam się nad prezentem, poza przepysznym piwem Karhu i serem juustoleipa... Chciałabym przywieźć rodzinie coś przez co i oni zakochają się w tym kraju :).

Może jakieś porady :)  ;D


Tytuł: Odp: Co polecacie na prezent?
Wiadomość wysłana przez: Marta on 2011 Sierpień 16, 16:24:07
Cóż Ci poradzić... hmm... pierwsze, co pomyślałam to salmiakki, ale... przez to mogą raczej zrazić się do Finlandii ;D może przejrzyj nasze wcześniejsze rozmowy nt. fińskich smaków Fińska kultura i kuchnia (http://finlandia.2taj.net/forum/index.php?board=23.0)

Ja jestem wielką miłośniczką fińskiego designu - może coś z tej dziedziny??
Może fińska muzyka - to lubi wielu Polaków nawet nie interesujących się Finlandią.

Dla dzieci, czy dla dorosłych te prezenty, bo jak dzieci, to może coś z Muminków? Dla dorosłych może literatura fińska? Jest wiele fajnych książek fińskich pisarzy przetłumaczonych na polski.

No nie wiem, co jeszcze doradzić. Może jakoś nakieruj bardziej... jak coś mi przyjdzie do głowy, to jeszcze napiszę...  :D
Tytuł: Odp: Co polecacie na prezent?
Wiadomość wysłana przez: busia87 on 2011 Listopad 03, 10:07:52
Prezenty były dla dorosłych, teraz się zastanawiam nad prezentami świątecznymi ;D. Troszkę już zaczęłam się orientować w Helsinkach ;p. Najgorsze to raczej będzie wysłanie prezentów, co tu zrobić by się nie poniszczyły... Podróż niestety jest troszkę kosztowna...

Co do prezentów to wybrałam piwo Karhu, juustoleipę i magnesiki z muminkami :). Drobiazgi ale jakie fińskie ;p


Jeśli ktoś zna tani sposób na dojazd do Polski to się polecam :). Ja korzystałam z dość tanich biletów finnair... przy okazji fajna okazja do zrobienia muminkowych prezentów, bo na lotnisku znalazłam sklepik całkiem poświęcony muminkom :).