Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2
1  Komunikaty i Ogłoszenia / Spotkania miłośników Finlandii / spotkania w Krakowie : 2012 Grudzień 07, 10:57:03
witam serdecznie ponownie,


chciałam się z Wami podzielić informacją, że w Krakowie inicjatywa stolika fińskiego ma się dobrze Chichot

kiedy zaczynaliśmy nasze spotkania prawie rok temu, na stoliku pojawiało się mało osób, co trochę mnie frustrowało. Okazja, żeby porozmawiać po fińsku z Finami, by poznać podobnych sobie finomaniaków wydawała mi się bardzo kusząca. Myślałam też, że w Krakowie z racji ilości studentów, będzie to  bardzo atrakcyjna propozycja.
Koniec końców jest nas niewiele: kilka, a w sumie kilkanaście osób uczestniczących, lub śledzących to wydarzenie.
Myślę też, że to i tak sukces, bo równie dobrze mógłby na stolik fiński nikt nie przychodzić. Te kilka, kilkanaście osób to po części uczący się języka, po części absolwenci studiów w Poznaniu mieszkający i pracujący w Krakowie, po części erasmusowcy, i po części Finowie mieszkający i pracujący w Krakowie.
Jestem szczerze dumna z nas, bo spotkania są fantastyczne.
Rozmawiamy po fińsku i po polsku, poprawiamy błędy, tłumaczymy gramatykę, pożyczamy sobie książki i filmy, wymieniamy się doświadczeniem związanym z nauką języka, kulinariami, muzyką i kulturą.

Przekazuje więc niniejszym zaproszenie dla wszystkich chętnych : jesteśmy w każdy pierwszy  poniedziałek miesiąca w Satori, ul. Józefa 25, w godzinach 20.00-21.00.

Nieoficjalnie spotykamy się co tydzień, ale zdarza się, że w jakiś poniedziałek nikogo nie ma... a w te pierwsze poniedziałki miesiąca faktycznie jesteśmy, najczęściej jest wtedy kilka osób.

pozdrawiam i serdecznie zapraszam do Krakowa,

Agnieszka
2  Finlandia - rozmowy / Finowie w Polsce / Odp: Dzień Kalevali w Krakowie : 2012 Grudzień 07, 10:34:11
witam wszystkich,
przepraszam, że tak późno odpisuję. Dzień Kalevali, jak i kolejne, comiesięczne stoliki fińskie odbył się w serdecznym gronie polsko-fińskim. Rozmowom często brak końca, notoryczne zasiadujemy się dłużej, niż zamierzaliśmy, w Satori. Na szczęście właściciel chyba nas polubił, bo nie ma nam tego za złe. O stoliku napiszę w osobnym poście.
Dziękuje i ozdrawiam,
Agnieszka
3  Finlandia - rozmowy / Finowie w Polsce / Dzień Kalevali w Krakowie : 2012 Luty 23, 09:36:24
Dzień dobry Marto,
witam ponownie wszystkich serdecznie,

Rusza kolejna, mała- aczkolwiek interesująca inicjatywa w Krakowie, nawiązująca składem osobowym do stolika fińskiego w Krakowie, na którą chcemy bardzo gorąco wszystkich zainteresowanych zaprosić.

 Ponieważ we wtorek jest Dzień Kalevali, w wigilię tego święta, w poniedziałek 27 lutego, w Satori Cafe na krakowskim Kazimierzu, spotykamy się, aby porozmawiać o Kalevali, poznać ją bliżej, podyskutować o naszych wrażeniach, dotknąć ciekawego tematu dotyczącego Finlandii i  skosztować przy tym np. fantastycznej czekolady na gorąco.
Spotkanie rozpoczniemy o godz. 20.00.
UWAGA- zmieniliśmy godzinę- spotykamy się jednak o godzinie 19.00


Załączam link do mapki, gdzie zaznaczone jest położenie Satori Cafe.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam i pozdrawiam,

Agnieszka

 jak dotrzeć do Satori?

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&q=cafe+satori&gs_sm=3&gs_upl=13866l15546l0l15890l11l8l0l3l3l0l102l705l7.1l11l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=681&um=1&ie=UTF-8&ei=k_VFT_KqC4jKsgaGg938Cg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=3&ved=0CBoQ_AUoAg

w razie kłopotów z dotarciem, służę pomocą: 510 452 764
4  Finlandia - rozmowy / Język fiński / Odp: Porozmawiajmy po fińsku : 2012 Luty 07, 20:06:09
cześć,
ponownie melduję sie na forum, tym razem z dobrymi wieściami :-D
 stolik fiński w Krakowie działa. Wczoraj, w pierwszy poniedziałek miesiąca, w Satori Cafe na Krakowskim Kazimierzu, zainaugurowaliśmy stolik fiński w Krakowie. Satori mieści sie na ul. Józefa 25. Spotkania zaczynamy o 20.00.  Planujemy spotykać się cyklicznie, w  każdy pierwszy poniedziałek miesiąca- kolejne spotkanie już 5 marca.
Podpinam link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/groups/150304485035772/#!/events/172982112804959/

Jeżeli jesteście zaintersowani, zapraszamy bardzo gorąco. Jeżeli nie wymyślimy planu A na to spotkanie, w obiegu jest propozycja planu B: przygotowujemy sie do opowiedzenia coś o sobie+ skrypt słówek, jakich potrzebowaliśmy do tego.
Pozdrawiam serdecznie z mroźnego Krakowa    Uśmiech
5  Finlandia - rozmowy / Język fiński / Odp: Porozmawiajmy po fińsku : 2011 Październik 08, 11:29:12
o rany.... ale daleko od Krakowa..... kończę pracę o 16.30 i nie zdążę.....

może zaszczepimy pomysł w Krakowie, co?
czekam na kilku chętnych, razem się uda...
jako zachętę sprzedam informację, że podczas spotkania poznańskiego z fińskimi pisarzami, Katariina Vuorinen pocieszyła mnie ( na moje pytanie, czemu nie odwiedzili Krakowa), że wysoce prawdopodobne, iż podobne tournee w przyszłym roku może tym razem nie ominie Krakowa....
byłoby super mieć w Krakowie komitet powitalny albo nawet organizacyjny... co o tym myślicie?
dla chętnych/zainteresowanych jestem też dostępna 510452764
działamy coś?
Agniecha
Strony: [1] 2