Forum FinlandiaFinlandia - wzajemna pomocPraca w FinlandiiAu pair w Finlandii
Strony: 1 [2]
Drukuj
Autor Wątek: Au pair w Finlandii  (Przeczytany 34341 razy)
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2010 Październik 05, 17:57:54 »

czyli szczegółów raczej nie znasz? szkoda. ciekawi mnie jakie są stawki au-pair w Finlandii  - ile dostawałaś "kieszkonkowego", jeśli można spytać Uśmiech jakie miałaś trudności, czy żadnych nie było? Opowiedz jak Ci się tam pracowało... Mrugnięcie
musta_kissa
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : 2010 Grudzień 09, 18:11:14 »

Dziwi mnie Karo, że nie podpisywałaś żadnej umowy. Moja rodzinka przed wyjazdem wysłala mi 'au pair agreement', w której określiła inwidualne warunki pracy. Później potrzebowaliśmy ksero tej umowy, żeby zarejestrować się na policji. Mimo, że na policji byłam z moja host mom, do sfinalizowania rejestracji musieliśmy donieść to ksero właśnie.

Marta, standardowa stawka au pair w Finlandii to 252, ja dostaję o 3 euro więcej, jeee;]. Ale słyszałam, że niektóre aupairki dostają ponad 300, a nawet 400. W dodatku rodzina powinna sponsorować Ci kurs języka i dojazdy na kursOgólnie da się przeżyć, ale kokosów z tego ni ma;P.
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2010 Grudzień 17, 13:49:53 »

No ba, że kokosów w Finlandii się nie zbija, wiadomo Mrugnięcie - klimat nie ten Duży uśmiech
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2010 Grudzień 17, 13:51:16 »

A co do cen, domyślam się, że auperowe kieszonkowe zależy od ilości dzieci w domu? Jak jest w Twoim przypadku?
musta_kissa
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #9 : 2010 Grudzień 18, 11:00:54 »

Pewnie zależy od rodzinki. Minimalna stawka to 252 i po prostu nie mogą Ci zapłacić mniej. Ja się standardowo opiekuje jednym dzieckiem, ale wiadomo więcej dzieci, więcej roboty;D, więc logicznie myśląca rodzinka zapłaci Ci więcej za więcej dzieci. No ale mogą zdarzyć się jacyś hości kurczowo trzymający się limitów i nawet za 4 dzieci mogą zapłacić Ci minimalną stawkę (jeśli się na to zgodzisz).
Strony: 1 [2]
Drukuj
Skocz do: