Forum FinlandiaFinlandia - rozmowyFińska kultura i kuchniaSmak Finlandii
Strony: [1] 2 3 ... 5
Drukuj
Autor Wątek: Smak Finlandii  (Przeczytany 73234 razy)
Monique
Gość
« : 2009 Listopad 26, 12:57:57 »

Przede wszystkim smak pieczonej makkary na ognisku Mrugnięcie  i truskawki prosto z krzaczka Mrugnięcie nie jadłam żadnych wyrafinowanych tradycyjnych fińskich dań ... Uśmiech
lysy.pb
Gość
« Odpowiedz #1 : 2009 Listopad 26, 21:18:45 »

Potwierdzam to co pisze Monique, grill makkara jest bardzo smaczna również bardzo dobra jest kala z rusztu oraz sillin na słodko. Z napojów wyskokowych Finowie nie piją Finlandii natomiast piją duże ilości Koskenkorwy głowa po niej nie boli i jest dosyć tania.
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2009 Listopad 26, 23:29:17 »

Tak, to ciekawe, że w Finlandii wódka Finlandia nie jest popularna. To raczej produkt na eksport Mrugnięcie Jeżeli już to wódka Suomi, tak blisko tematu.

A Koskenkorva, masz rację lysy.pb, to klasyka Uśmiech Koskenkorva

Choć muszę przyznać, że poczułam dreszczyk, jak po raz pierwszy zobaczyłam w przeznaczonym dla mnie kieliszku czarny płyn Salmiakki Koskenkorva... i stał się dla mnie jednym z istotniejszych smaków Finlandii.
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 2009 Grudzień 16, 13:50:35 »

A fiński smak Bożego Narodzenia... Kto planuje coś fińskiego upichcić na święta?? Uśmiech
mika20711

« Odpowiedz #4 : 2010 Czerwiec 01, 21:31:46 »

Ja spedzilam ostatni Boze Narodzenie z Finami. Maja zupelnie inne potrawy niz nasza ale jakie smaczne. Potrawka z baraniny, wielka szynaka pieczona samemu w piecu, lanttulaatikko no i oczywiscie ''okopcony na grilu losos'' - rewelacja. A no i moj najwiekszy przysmak  karjalanpiirakka  z maslem jajecznym PYCHA
Strony: [1] 2 3 ... 5
Drukuj
Skocz do: