Forum FinlandiaFinlandia - rozmowySwobodne rozmowy z fińskim podtekstemCo polecacie na prezent?
Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Co polecacie na prezent?  (Przeczytany 18041 razy)
busia87
Nowy użytkownik
*

« : 2011 Sierpień 15, 12:16:04 »

Witam,
od niedawna mieszkam z mężem w Finlandii i niedługo zamierzam odwiedzić rodzinę w Polsce. Zastanawiam się nad prezentem, poza przepysznym piwem Karhu i serem juustoleipa... Chciałabym przywieźć rodzinie coś przez co i oni zakochają się w tym kraju Uśmiech.

Może jakieś porady Uśmiech  Duży uśmiech
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2011 Sierpień 16, 16:24:07 »

Cóż Ci poradzić... hmm... pierwsze, co pomyślałam to salmiakki, ale... przez to mogą raczej zrazić się do Finlandii Duży uśmiech może przejrzyj nasze wcześniejsze rozmowy nt. fińskich smaków Fińska kultura i kuchnia

Ja jestem wielką miłośniczką fińskiego designu - może coś z tej dziedziny??
Może fińska muzyka - to lubi wielu Polaków nawet nie interesujących się Finlandią.

Dla dzieci, czy dla dorosłych te prezenty, bo jak dzieci, to może coś z Muminków? Dla dorosłych może literatura fińska? Jest wiele fajnych książek fińskich pisarzy przetłumaczonych na polski.

No nie wiem, co jeszcze doradzić. Może jakoś nakieruj bardziej... jak coś mi przyjdzie do głowy, to jeszcze napiszę...  Chichot

busia87
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 2011 Listopad 03, 10:07:52 »

Prezenty były dla dorosłych, teraz się zastanawiam nad prezentami świątecznymi Duży uśmiech. Troszkę już zaczęłam się orientować w Helsinkach ;p. Najgorsze to raczej będzie wysłanie prezentów, co tu zrobić by się nie poniszczyły... Podróż niestety jest troszkę kosztowna...

Co do prezentów to wybrałam piwo Karhu, juustoleipę i magnesiki z muminkami Uśmiech. Drobiazgi ale jakie fińskie ;p

Jeśli ktoś zna tani sposób na dojazd do Polski to się polecam Uśmiech. Ja korzystałam z dość tanich biletów finnair... przy okazji fajna okazja do zrobienia muminkowych prezentów, bo na lotnisku znalazłam sklepik całkiem poświęcony muminkom Uśmiech.
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: