Forum FinlandiaFinlandia - rozmowySwobodne rozmowy z fińskim podtekstemRozmowy o smaku Finlandii
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22
Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy o smaku Finlandii  (Przeczytany 97396 razy)
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #100 : 2011 Marzec 27, 10:43:32 »

Witaj Macieju! Uświadomiłeś mi, że chyba zbyt wiele energii poświęcam fb profilowi Finlandii Tutaj. TUTAJ przecież bywam - zauważasz na pewno nowe artykuły pojawiające się na stronie, ale co do Forum - rzeczywiście chyba warto zminimalizować fejsbukowe poczynania na poczet forum Chichot Bezgluteonwy owies Elovena... hmm... problem w tym, że w sklepach w których bywam, mało jest (a najczęściej w ogóle) Eloveny. Wszędzie tylko krwiożercze Nestle (które zresztą ostatnio postanowiłam zbojkotować na rzecz lokalnych producentów, w tym przypadku PZZ Białystok - i myślę, że na zdrowie mi to wyjdzie Mrugnięcie )
Fiskars dobrze znam. Wprawdzie nie z narzędzi ogrodowych, a kuchennych - mam kilka noży i akcesoriów tegoż Duży uśmiech
Macieju, życzę wielu miłych doznań estetycznych podczas słuchania nowych płyt! i radosnych chwil podczas wiosennych prac w ogrodzie z Fiskars! Chichot
mariusz
Użytkownik
**

« Odpowiedz #101 : 2011 Marzec 28, 17:26:18 »

Moi,Marto oczywiście,że dostrzegam nowe tematy.Tym,który zwrócił szczególną uwagę jest- Helsinki pod ziemią-fascynujące,zadziwiające zwłaszcza,gdy pod uwagę biorę okres budowy metra w stolicy!Zgłębiając tajniki krajów nordyckich należy przyznać,że plany koncepcje  skrupulatnie wprowadzają w życie.Sumiennie,starannie,pilnie-przykładnie z powodzeniem kreują codzienność.O dziwo nie tłumacząc się pechem bądź niesprzyjającymi warunkami klimatycznymi/Wbrew pozorom to ich nawet stymuluje-inspiruje??nie sądzisz.Marto widziałem w Cnn reportaż Jak Helsinki radzą sobie ze śniegiem-Myślałem,że to zdjęcia z Marsa.Dlatego nie polemizuję w temacie 2012Helsinki Światową Stolicą Designu Rozumiem akceptuję zazdroszczę Diabelsko się rozmarzyłem dobrze,gdyby i nas otaczał społeczny porządek.Do usłyszenia Marto
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #102 : 2011 Maj 08, 10:30:58 »

Aha, i jeszcze jedno mi się przypomniało. Byłeś może na Vappu w Warszawie? Bo jakoś nikt nic o tym zdarzeniu nie opowiada... z przyjemnością bym się dowiedziała jak było. Może ktoś inny z tu obecnych miał przyjemność być na tej imprezie? Uśmiech
mariusz
Użytkownik
**

« Odpowiedz #103 : 2011 Wrzesień 01, 18:46:04 »

Witaj Marto-Prawie jedną nogą byłem w Helsinkach-tzn odwiedziłem Tallin uczestnicząc w wycieczce Litwa Łotwa Estonia-tak tak tu skandynawski zmysł dostrzec wolno swobodnie. Estonia jest zadbanym utrzymanym rejonem,który zaskoczył mnie swoją niewinnością.Protestancki ład powodował,że kręgosłup automatycznie się prostował.Umyte okna wystaw pozwalały bez wytrzeszczania oczu rozkoszować się zmyślnym asortymentem- naprawdę gustownym-w piętrowym domu twarowym Stockmann reprezentacyjnie eksponowano dzieła Klausa Haapaniemi ::)Wspaniałe-
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #104 : 2011 Wrzesień 02, 11:28:18 »

O jak się cieszę, Macieju, że znów Cię tu widzę Chichot

Nie spędziłam nigdy więcej czasu w Estonii, zawsze to tylko kilka dłuższych lub krótszych chwil zmierzając do Finlandii... ale tak, z tego co zauważyłam czuje się tam już fińską bryzę. W Estonii zauważyć można bez problemu fińskie sieci handlowe i produkty. Cieszę się, że dane Ci było podziwiać twórczość uwielbianego przeze mnie Kalusa Haapaniemi. Wstyd się przyznać, ale dziś śniła mi się jego twórczość (pominę szczegóły snu wariata  Mrugnięcie ).
Stockmann to już fińskość zdecydowanie - co tam jeszcze suomeńskiego Cię zachwyciło. Opowiadaj! Mrugnięcie

Cieszę się, że się odezwałeś! Uśmiech
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22
Drukuj
Skocz do: