Forum FinlandiaFinlandia - rozmowySwobodne rozmowy z fińskim podtekstemWyprawy do Suomi
Strony: 1 2 [3] 4
Drukuj
Autor Wątek: Wyprawy do Suomi  (Przeczytany 59521 razy)
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 2009 Grudzień 16, 13:26:51 »

Niezwykłe, że spędziłaś w Helsinkach tylko kilka godzin... niezwykłe, bo to co piszesz o atmosferze Finlandii, w moim przekonaniu doskonale oddaje "klimat" tego kraju.
Mam nadzieję, że uda Ci się trafić tam na dłużej... a co/kto Cię ciągnie do Rovaniemi jak nie Joulupukki, przyznaj się! Mrugnięcie
Kir

« Odpowiedz #11 : 2009 Grudzień 21, 14:08:15 »

Przed wyjazdem dużo czytałam o Finlandii,moje radary;-)były nastawione na tą częstotliwość.Będąc tam szukałam tego czego brakuje mi w Polsce i to odnalazłam. A z Rovaniemi.... nie ma jakieś  specjalnej historii.Bardzo lubię oglądać webcamy. Jak zobaczyłam Lordi's Square i widok na dwa mosty,strasznie mi się spodobały.Powiedziałam sobie ,że kiedyś zobaczę je w realu. Dodatkowo jest to chyba jedno z ostatnich większych miejscowości na drodze do Nordkapp ;-)
himka

« Odpowiedz #12 : 2010 Luty 03, 11:53:28 »

hej ja wybieram się do Suomi w Czerwcu i mam takie pytanie czy drogie są tam pociągi?
bo pewnie innym środkiem transportu nie dostane się z Helsinek do Kauhavy...
a jeszcze jedno może ktoś był z was w Kuhavie? drogie są tam noclegi itd?
pozdrawiam
himka

« Odpowiedz #13 : 2010 Kwiecień 30, 11:40:59 »

mam pytanie czy może macie jakieś namiary na busy z Helsinek w stronę Kauhavy? z góry dziękuje pozdr.!
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 2010 Kwiecień 30, 16:39:06 »

Hej himka Uśmiech

Pociągiem będzie szybciej. Z Helsinek do Kauhavy zajedziesz w ok. 3,5-4 godz. Koszt to 54,60 € (bez zniżek studenckich itp.).

Autobusem to podróż na 7-9 godz, a koszt: np. 68,50 €

Ceny i czas zależy w obu przypadkach jaką trasę wybierzesz. Oczywiście ceny ze zniżkami są zupełnie inne. Możesz też kupić bilet w dwie strony - wtedy też zawsze jest taniej. Z tego co wiem, możesz kupić bilety przez internet.

Oj, też bym się wybrała Uśmiech W tej części Finlandii nie byłam...
Pozdrawiam serdecznie!
Strony: 1 2 [3] 4
Drukuj
Skocz do: