Forum FinlandiaFinlandia - rozmowySwobodne rozmowy z fińskim podtekstemWyprawy do Suomi
Strony: 1 [2] 3 4
Drukuj
Autor Wątek: Wyprawy do Suomi  (Przeczytany 28229 razy)
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2009 Listopad 18, 09:37:08 »

Teraz jestem w Polsce. Wolałabym zostać w Finlandii, ale tak to się czasem składa...
Ale kto wie, może Finlandia jest jeszcze przede mną, nie tylko za mną, skoro wciąż jest we mnie.
tytylina12

« Odpowiedz #6 : 2009 Listopad 21, 23:46:41 »

a wie ktoś ile taka wycieczka do Finlandii mogłaby kosztowac? dodam, że jestem studentką i zbyt wielkich funduszy nie posiadam ;p
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 2009 Listopad 30, 15:35:08 »

No cóż, najtaniej chyba gdziekolwiek jechać autostopem i nocować w schroniskach młodzieżowych. Nocowałam raz w takim schronisku w Helsinkach i było ok:

http://www.hihostels.com/dba/hostels-Helsinki---Eurohostel-019001.en.htm

Jak widać obecnie można tam przenocować za 25 euro więc chyba całkiem nieźle.

Do Finlandii można próbować E64, albo pojechać autobusem do Tallina, a potem na prom i jesteś w Helsinkach. A potem już po swojemu Mrugnięcie
Można też dostać się do Finlandii promem albo samolotem. Ceny zależą od tego jak wcześnie planujesz i w jakim terminie jedziesz - to jasne. Tak czy inaczej samolotem jest już oczywiście drożej.
Tu znajdują się informacje jak dotrzeć do Finlandii: http://finlandia.2taj.net/Podroz

Najwygodniejsze i najdroższe chyba jest skorzystanie z gotowej wycieczki (chociaż to nie po mojemu) Mrugnięcie
Takie wycieczki w tej chwili kosztują w granicach 4-5 tys. PLN, np.:
12.12-16.12.2009 (5 dni !) "Atrakcje śnieżne w Finlandii" - 4.200 PLN + 100 euro na bilety
Cena zawiera: 4 noclegi ze śniadaniami w hotelu (pokoje 2 os. z łazienkami), transfer lotnisko-hotel-lotnisko, organizacje i obsługę imprez Safarii w psich zaprzęgach i Ice Fishing, Safarii w zaprzęgach reniferów oraz przejazd do Ruana Zoo i wioski Św. Mikołaja, przelot na trasie Warszawa Helsinki - Rovaniemi i z powrotem, transfery.

Co o tym myślicie?
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 2009 Listopad 30, 15:47:11 »

chociaż wiecie co, jak się tak nad tym głębiej zastanowić - przelot do Helsinek, pociąg lub przelot do Laponii, safari skuterami, psie zaprzęgi, ice fishing, ren safari,  bilety wstępu do zoo, do wioski (zależy czy wycieczka obejmuje wejście we wszystkie miejsca w wiosce Mikołaja), to chyba jednak nie jest to wygórowana cena. Samemu można jakoś zaoszczędzić na noclegach i przejazdach, ale jakby zorganizować sobie tak jak na tej wycieczce, czyli samolot, hotel itp, to cena może być podobna.
Kir

« Odpowiedz #9 : 2009 Grudzień 13, 21:20:09 »

W Finlandii byłam tylko raz. Spędziłam  zaledwie klika godzin w stolicy. Żałuję, że tak krótko, bo po tych paru chwilach nabrałam smaku na więcej. Oczywiście widziałam żelazne punkty trasy turystycznej ,które trzeba zobaczyć w mieście.
Katedrę(ach te schody ;-))cerkiew, kościół w skale, stadion olimpijski, pomnik Sibeliusa i oczywiście Stockman. Miałam też  trochę czasu ,żeby spacerować po uliczkach i delektować się tym upragnionym ,długo wyczekiwanym fińskim powietrzem ;-) Ogarnął mnie jakiś dziwny spokój, uczucie wewnętrznej siły, poczucie, że wszystko się przetrwa .Języka nie rozumiałam ,ale nie przeszkadzało mi to, był cudowny dla moich uszu, chciałam go chłonąć jak najwięcej. Ludzie mili i pomocni, lecz  bez przesadnej wylewności oczywiście. Na ulicy czy w sklepie nikt cię  nie obcina od dołu do góry (czego nie cierpię w Polsce),każdy zajęty swoimi sprawami. Czułam się tam  swobodnie .Fakt ceny w stolicy  nie na naszą kieszeń najlepiej w  ogóle nie przeliczać na pln. Chciałabym pojechać do Finlandii na dłuższy czas, żeby móc ją trochę  poznać od podszewki. Obecnie mam na celowniku Rovaniemi(ale nie przez mikołaja) ;-)
Strony: 1 [2] 3 4
Drukuj
Skocz do: