Forum FinlandiaFinlandia - rozmowySwobodne rozmowy z fińskim podtekstemzwiązki z Finami
Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: związki z Finami  (Przeczytany 20950 razy)
glamkatie
Nowy użytkownik
*

« : 2011 Styczeń 22, 11:33:47 »

Tak jak w temacie, czy ktoś Was może podzielić się doświadczeniami ze związkami z Finem bądź Finką ? Sama jestem w czymś co można by było nazwać powiedzmy związkiem, i muszę przyznać, że choć Finlandia od Polski nie jest tak daleko to jednak różnica kulturowa i obyczajowa jest dosyć duża Mrugnięcie
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2011 Styczeń 22, 18:13:20 »

No właśnie, temat świetny! Też z chęcią się dowiem jakie to różnice kulturowe wypełzają w praktyce Mrugnięcie Czekam z niecierpliwością na komentarze do tego wątku Duży uśmiech
glamkatie
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 2011 Styczeń 22, 19:27:08 »

Cóż od czego by tu zacząć... z mojego doświadczenia mogę powiedzieć , że Finowie to osoby bardzo prawdomówne i naprawdę można na nich polegać. Jeśli Fin mówi że coś zrobi, to to zrobi, nie szuka wymówek.
To co mnie najbardziej frustruje to ograniczony do bolesnego minimum kontakt online. Co akurat w moim przypadku jest naszym jednym sposobem utrzymania znajomości. Ale cóż, Finowie nie lubią pisać o pierdołach. Internetowa randka, czy wielogodzinne rozmowy na skype czy fcb stanowczą nie wchodzą w gre. Inną sprawą jest czekanie na odpowiedź na wysłaną wiadomość. Gdy zapytasz Fina o jakąś konkretną, istotną sprawę odp uzyskasz bardzo szybko, jeśli natomiast zapytasz pow. "jak się masz" na odp możesz czekać nawet tydzień... dla Fina to nie problem, choćby nie wiem jak był zakochany...
Dahud
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 2011 Styczeń 22, 21:24:27 »

W praktyce komunikacyjnej dokonuję rozróżnienia wśród Finów. Jedni z nich wykazują dużą swobodę konwersacyjną, niewybredny dowcip, potrafią zdradzać emocje i dzielić się nimi, ba - nawet są skłonni samodzielnie odnaleźć pretekst do rozpoczęcia rozmowy. Drugi typ odpowiada klasycznemu wyobrażeniu Fina i wówczas należy starannie dobierać tematy, najlepiej operować konkretami i nie rozwlekać swych monologów, czekając na powolne przełamywanie lodów. Nasza nadmierna, słowiańska ekspresyjność może być źle odbierana.
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: