Forum FinlandiaFinlandia - rozmowyJęzyk fińskiJęzyk fiński
Strony: [1] 2
Drukuj
Autor Wątek: Język fiński  (Przeczytany 92328 razy)
Monique
Gość
« : 2009 Listopad 26, 13:01:09 »

Pytanie do Marty: podrózowałaś już wiele razy do Finlandii - czy udało ci się "niechcący" trochę skubnąć fińskiego języka? A może uczestniczyłaś w jakichś kursach językowych dla obcokrajowców? Pozdrawiam:)
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 2009 Listopad 26, 23:24:30 »

"Niechcący skubnąć" języka w Finlandii okazało się dla mnie koniecznym, żeby w ogóle zacząć się uczyć fińskiego. Próbowałam kiedyś przed wyjazdem, ale nic z tego nie wyszło. Dopiero jak się osłuchałam podczas pobytu, mogłam zacząć naukę. Fiński był po prostu dla mnie zbyt "egzotyczny". Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tą grupą języków.

Na kursach nie byłam, ale z tego co WSTĘPNIE dowiadywałam się będąc w Finlandii, najwięcej jest tam takich dla bezrobotnych, więc jakoś tak nie bardzo. Oczywiście 100% płatne są zawsze.

Planuję rozbudować dział dotyczący języka fińskiego: http://finlandia.2taj.net/Jezyk
ale na razie musiałam skupić się na innych rzeczach. Z czasem to zrobię. Obiecuję Uśmiech
mika20711

« Odpowiedz #2 : 2010 Czerwiec 01, 21:24:54 »

Polecam sie do pomocy !!!! Wlasnie koncze 2 kurs i zaczynam za m-c 3!!!! Mam wiele materialow.
kaamosaika
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 2010 Czerwiec 07, 11:33:20 »

Byłoby bardzo miło, gdybyście się podzieliły, i wiedzą, i swoimi doświadczeniami, i materiałami (lub informacjami, jakich materiałów warto poszukać), bo w Polsce brakuje materiałów na poziomie wyższym niż podstawowy. Sama chodziłam przez rok na kurs (uczyłam się z nieśmiertelnego chyba w tej dziedzinie "Suomea suomeksi") prowadzonego przez Finkę - niestety i na nią przyszedł czas, by wrócić do rodzinnej Finlandii Mrugnięcie Potem znalazłam prywatne lekcje u Fina , ale historia z powrotem do Suomi się powtórzyła - oni chyba tęsknią za swoim krajem i trudno im się dziwić Uśmiech

Jak tylko skończę walczyć z sesjami, zrobię porządek w swoich fińskich papierkach i może też coś ciekawego znajdę - oczywiście chętnie się podzielę, jeśli będzie czym Uśmiech

A próbującym się uczyć  tego pięknego języka - onnea! Uśmiech
glamkatie
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #4 : 2011 Styczeń 23, 11:16:12 »

polecam stronkę http://www.oneness.vu.lt/park . Miły i łatwy sposób na załapanie podstaw Uśmiech
Strony: [1] 2
Drukuj
Skocz do: