Forum FinlandiaFinlandia - rozmowySwobodne rozmowy z fińskim podtekstemRozmowy o smaku Finlandii
Strony: 1 [2] 3 4 ... 22
Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy o smaku Finlandii  (Przeczytany 61765 razy)
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 2010 Luty 27, 22:49:27 »

Ten pęd do walki nie zawsze ma postać walki jako takiej, czasem chodzi po prostu o przeczekanie... takie odnoszę wrażenie rozmyślając o fińskiej historii. Ale to chyba właśnie jest to enigmatyczne SISU (http://finlandia.2taj.net/Co_Finowie), którego smak... no właśnie o smaku Finlandii miała być mowa... którego smak mam właśnie w ustach - brązowawy, miękki sisu. Mniam! Chichot
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2010 Luty 27, 22:54:09 »

Macieju, dlaczego rodzina Cię wyklęła za miłość do Królowej Śniegu?? Znalazła się Gerda, żeby Cię ratować? Mrugnięcie
mariusz
Użytkownik
**

« Odpowiedz #7 : 2010 Luty 28, 22:57:10 »

WITAJ MARTO;ACH CUDOWNIE ZE TU POJAWŁA SIĘ GERDA,W TEN OTO SPOSÓB DOTYKAMY DANII A TO TAKŻE POWIEW PÓŁNOCY.OGLĄDAŁAŚ FILM O ANDERSENIE?PLASTYCZNY I SMACZNY JAK LUKRECJOWE CUKIERKI.WŁAŚNIE RODZINA-LUDZIE STEREOTYPOWO PATRZĄ NA TĘ PORĘ ROKU,ZIMA!ŚNIEG!A Fee.[DROGI OPAŁ DOMU,AWARIE SAMOCHODU ITP]TAK SIĘ SKŁADA ŻE WIĘKSZOŚĆ RODZINY KOCHA LATO A-JA NIE!UPAŁ OBNAŻA NAS,PASKUDNIE UWYPUKLA NIEDOSKONAŁOŚCI,A SŁOŃCE KOCHA JEDYNIE CIAŁO DŁUTA MICHAŁA ANIOŁA.ZA TO ZIMA JEST TAJEMNICĄ,PEŁNA NIEDOMÓWIEŃ. .WIESZ ISTNIEJE GRUNTOWNA RÓŻNICA MĘDZY LATO I ZIMOLUBAMI.EXTRAWERTYK/INTROWERTYK?W ZWIĄZKU Z TYM ŻE MAŁO DOSTĘPNE SĄ MATERIAŁY O FIN KARMIĘ SIĘ PÓŁNOCNĄ SZWECJĄ.MAM RÓWNIEŻ ZAMIAR UDAĆ SIE NA SENATORSKĄ DO TOWARZYSTWA POLSKO-FIŃSKIEGO/TO ULICA ODE MNIE.POZDRAWIAM CIE ZIMNO[...]SERDECZNIE maciej
mariusz
Użytkownik
**

« Odpowiedz #8 : 2010 Marzec 01, 20:37:07 »

WITAJ MARTO,Z OGROMNYM ZAINTERESOWANIEM OBEJRZAŁEM ZAMIESZCZONE NA STRONIE flickr ZDJĘCIA BIAŁEGOSTOKU.UJĄŁ MNIE ZWŁASZCZA CZARNY PUSZYSTY KOT UTRWALONY W KAŻDEJ CHWILI KOCIEGO ŻYCIA,SWIADOMY OSOBLIWEJ NIEZWYKŁOŚCI.ZAINTERESOWAŁY PODOBNIE MAJESTATYCZNE CMENTARNE ANIOŁY,SKRYWAJĄCE NIEODGADNIONE UCZUCIA.SAM POSIADAM WŁASNĄ KOLEKCJĘ ZDJĘĆ Z WARSZAWSKICH POWĄZEK.KLASZTOR KAMEDUŁÓW OBEJRZAŁEM OSOBIŚCIE,GDY BYŁEM NA WAKACJACH U MAMY W SUWAŁKACH,KTÓRE POKOCHAŁEM,MIESZKAM W SAMYM CENTRUM WA WY DLATEGO BUJNA ZIELEŃ I ZAPACH LASU WPŁYWA NA MNIE ŁAGODZĄCO. JA DLA ODMIANY NA DOBRY NASTRÓJ SMAKUJĘ-PANDA-CUKIERKI Z LIKIEREM-NA PYTANIE CZY SĄ SŁODYCZE -FAZER--A CO TO ZA WYNALAZEK?SPYTAŁA PANI,HA-HA MARTO,NASTĘPNYM RAZEM W SPYTAM O KSYLITOL,CIEKAWE JAKA BĘDZIE REAKCJA.MIŁEGO WIECZORU DLA CIEBIE I TWOICH BLISKICH maciej
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 2010 Marzec 01, 22:06:26 »

Macieju, cieszę się bardzo, że przejrzałeś na flickerze więcej niż tylko finlandię Uśmiech może to zabrzmi głupio, ale lubię fotografować cmentarze, a właściwie krzyże, również te przydrożne... dla mnie są magiczne, ale część aniołów jest "produkcji" mojej drugiej połowy - więc nie mam pewności o których mowa Mrugnięcie tak czy siak dzięki serdeczne.
Czarna puszysta kotka mieszka ze mną i nazywa się Miakki... jej też dostał się fiński akcent - czarna i niezwykła jak salmiakki - miakki Mrugnięcie
Również lubię kierunek Augustów-Suwałki i dalej... bywa tam naprawdę pięknie - urocze maleńkie wzgórza i jeziorka, jak choćby tu:

http://www.flickr.com/photos/hmch/3502130828/in/set-72157617605312563/

Co do fińskich łakoci - na szczęście na razie nie muszę pytać o xylitol - mam zapas "zapakowany"  w Jenkki Chichot
a Pandy z likierem chyba nie znam :/ tzn inne odmiany z Pandy oczywiście smakowałam i nawet mam co nieco "na składzie" ale nie z likierem. Macieju, ty krzyczysz, czy po prostu kot przebiegł Ci po klawiaturze i włączył CapsLock - mi tak czasem robi... Mrugnięcie
Strony: 1 [2] 3 4 ... 22
Drukuj
Skocz do: