Forum FinlandiaFinlandia - wzajemna pomocStudia w FinlandiiStudenckie wyjazdy
Strony: 1 2 3 [4] 5
Drukuj
Autor Wątek: Studenckie wyjazdy  (Przeczytany 14513 razy)
tosia
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #15 : 2012 Styczeń 24, 19:13:50 »

a masz może jakieś zdjęcia z pobytu tam? Byłoby bardzo miło jakbyś mogła pokazać chociaż jak wyglądała okolica Uśmiech
Aga
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #16 : 2012 Styczeń 25, 20:16:58 »

Jasne że mam. Znajomi i moja rodzina nie darowałli by mi jak bym przyjechała bez żadnych zdjęć. Specjalnie dla nich w czasie pobytu wstawiłam kilka:D

Zapraszam do obejrzenia
http://imageshack.us/homepage/?user=aune123
« Ostatnia zmiana: 2012 Styczeń 25, 22:38:34 wysłane przez Krzysztof » Zapisane
tosia
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #17 : 2012 Styczeń 26, 09:48:55 »

ahh Uśmiech dzięki, przepiękne zdjęcia Uśmiech
kaamosaika
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #18 : 2012 Marzec 07, 19:43:37 »

Piękna okolica! Ja jestem w tej chwili na drugim semestrze mojego Erasmusa w Helsinkach. Jestem bardzo zadowolona ze studiów, jest duży wybór przedmiotów (można również, do pewnego stopnia, wybrać kursy z innych wydziałów), poziom bardzo dobry, poza nauką możliwości rozwijania różnych zainteresowań i duży wybór zajęć sportowych, a fińscy studenci tworzą bardzo barwną społeczność Uśmiech

Niestety mieszkanie przez dłuższy czas w Helsinkach i okolicy to wyzwanie dla portfela - sam wynajem pokoju oferowanego studentom przez HOAS (organizację zajmującą się mieszkaniami studenckimi) to koszt ok. 400e/miesiąc (bardzo rzadko zdarzają się tańsze), a wynajem na własną rękę nie jest łatwy, o czym sama się przekonuję... Jeśli chodzi o jedzenie, to również nie jest ono tanie, ale obiad w studenckiej stołówce (w Helsinkach są całkiem w porządku) to koszt 2,60e, jak wspomniała moja poprzedniczka. A, w cenie czynszu zwykle jest ogrzewanie i często woda, więc nie ma większej różnicy w wysokości opłat między sezonem letnim a zimowym.

Transport w strefie Helsinki/Espoo/Vantaa działa bardzo dobrze, nawet odległe częście północnych Helsinek są nieźle skomunikowane z centrum pociągami "commuter trains", na które obowiązuje taki sam bilet, jak na autobusy czy tramwaje. Studenci mają 50% zniżki na autobusy, metro, tramwaje i wspomniane pociągi. Na pociągi "dalekobieżne" jest zniżka 50% przy wyrobieniu fińskiej legitymacji studenckiej (16e), która bardzo przydaje się w studenckim życiu.

Ja jestem bardzo zadowolona z pobytu i żałuję, że czas tu tak szybko mija Uśmiech Ale jeśli ktoś planuje wybrać się tu na wymianę, to musi liczyć ok. 500-550e na miesiąc jako minimum.
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 2012 Marzec 22, 14:44:59 »

Hej Kaamosaika! Uśmiech Dzięki, że podzieliłaś się z nami tymi cennymi doświadczeniami z życia na Erasmusie w Helsinkach. Na pewno pomogą wielu osobom.
P.S. Na jaki czas udało Ci się wyjechać na studia do Finlandii?
Strony: 1 2 3 [4] 5
Drukuj
Skocz do: