Forum FinlandiaFinlandia - rozmowySwobodne rozmowy z fińskim podtekstemWyprawy do Suomi
Strony: [1] 2 3 4
Drukuj
Autor Wątek: Wyprawy do Suomi  (Przeczytany 28230 razy)
rolnikus

« : 2009 Listopad 17, 13:24:02 »

No właśnie, był ktoś w Finlandii? Jak wrażenia? Ja spędziłem tam niestety tylko jeden dzień, konkretniej w Helsinkach i okrutnie żałuję że to tylko jedna dobra. Nie wnikając w zwiedzane miejscówki, mówiąc całościowo o Finlandii, stwierdzam że to strasznie inspirujące miejsce (tak jak i cała Skandynawia). Wszystko jest przesycone taką magiczną atmosferą, że mieszkając tam musiałbym się chyba powstrzymywać żeby nie spełniać się w jakiś sposób artystycznie. Może to tylko subiektywne spostrzeżenie wynikające w jakiś sposób z mojego podświadomego uwielbienia dla tych rejonów, ale autentycznie - patrząc na ten kraj aż chce się działać, realizować, cieszyć życiem. Gorzej dopiero jak się wróci do tej beznadziejnej polskiej szarości, do kraju do którego nie czuję przywiązania, a w sercu budzi się tęsknota za tą niesamowitą krainą.
ewa
Gość
« Odpowiedz #1 : 2009 Listopad 17, 15:19:01 »

witam,
nie bylam w finlandii, ale mam wielka ochote sie tam wybrac. na razie jest to tylko pewnie w planach, ale mam nadzieje, ze w koncu wyjazd dojdzie do skutku. bardzo lubie zime i "egipskie" ciemnosci, wiec mam przeczucie, ze jest to wymarzony kraj dla mnie Mrugnięcie
poza tym, co tu duzo gadac, muzyke maja fajna i tyle.
no i polska, to tez nie jest moj ulubiony kraj...
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 2009 Listopad 17, 15:51:11 »

witajcie Uśmiech
Finlandia wzbudza we mnie baaaardzo podobne uczucia jak w Tobie, rolnikus.
A propos powrotu z Finlandii do Polski... po długiej, samotnej podróży e67, w środku nocy dotarłam do miasta i skręcając na osiedle gdzie mieszkam usłyszałam swoje myśli w radio: "bo tutaj jest jak jest, po prostu..." dokładnie tak.
ewa

« Odpowiedz #3 : 2009 Listopad 17, 20:10:53 »

a Ty Marto pomieszkujesz w finlandii, czy wrocilas na stale do polski?
lysy.pb
Gość
« Odpowiedz #4 : 2009 Listopad 17, 20:15:19 »

Jestem od 15 lat w Finlandii co roku 2-3 miesiące przeważnie latem ale nie tylko. Wspaniały czysty nie tylko ekologicznie kraj. Mnóstwo zieleni wiele wspaniałych jezior. Ludzie nieco "zimni" w końcu to ludzie lodu. Mieszkańcy bardzo uczciwi pomocni w trudnych sytuacjach. Finowie przestrzegają prawa, jest tam bardzo bezpiecznie. Polecam ten kraj. Jeśli macie pytania piszcie chętnie pomogę www.lysy.pb@wp.pl Pozdrawiam.
Strony: [1] 2 3 4
Drukuj
Skocz do: