Forum FinlandiaFinlandia - rozmowyFińskie kinoSWIETY MIKOŁAJ
Strony: 1 [2]
Drukuj
Autor Wątek: SWIETY MIKOŁAJ  (Przeczytany 3981 razy)
mariusz
Użytkownik
**

« Odpowiedz #5 : 2010 Grudzień 21, 21:00:41 »

Marto lodowato się do Ciebie uśmiecham..                                                                 Znalazłem dwa artykuły'Filmweb'-Stuknięty święty- oraz 'Stopklatka'-Święty Mikołaj-          Ps Marto w filmie [Myrsky] jedynym,który obejrzałem w cyklu Przegląd Filmów Fińskich pojawił się tv firmy'Salora'Pozdrawiam maciej
Marta
Administrator
Zaawansowany użytkownik

Metsä on suomalaisen kirkko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 2010 Grudzień 27, 21:36:52 »

Maćku, ale masz oko! Niezłe spostrzeżenie z tym telewizorem Mrugnięcie Myrsky nie widziałam - fajny? taki chyba familijny raczej, co?

Co do Joulutarina... dopiero przed chwilą przeczytałam wskazane przez Ciebie recenzje z największych przecież w Polsce portali filmowych i... jestem w szoku. Tzn. w sumie można się było spodziewać takich reakcji, wszak film ten niewiele ma wspólnego ze współczesnym kinem dla dzieci i masowym wizerunkiem Świętego Mikołaja. Uwagi na temat "ubogiej dekoracji" i widocznych "ograniczeniach budżetowych" tchną prymitywną wręcz ignorancją. Rozumiem, że autor tekstu nie ma bladego pojęcia na temat fińskiego minimalizmu w sztuce, nie pojmuje, że często mniej znaczy więcej... bo przecież nie ma wybuchów, krzyków, kolorów. To czego oczekuje współczesny widz to estetyka teledyskowo-serialowa. Niestety. I w tym kontekście zgadzam się, że nie jest to film dla popkulturowego widza. Ale tacy widzowie mają pełno swojego ulubionego chłamu w telewizji. Cieszę się, że przynajmniej raz na jakiś czas pojawi się w kinie alternatywa dla tej bezmózgowej papki. Oby częściej! Chichot
Strony: 1 [2]
Drukuj
Skocz do: